درباره ما

شركت لوله و ماشین‌سازی ایران (سهامی عام) به عنوان اولین واحد صنعتی ذوب و تولیدكننده چدن در ایران در سال 1338 شمسی با هدف تولید لوله و اتصالات چدنی برای مصارف آبرسانی تأسیس گردید. ظرفیت تولید سالیانه شركت در ابتدا 4,000 تن و عمده محصولات آن لوله‌‌های چدنی بوده است. در دهه 50 این شركت به­ عنوان اولین تولیدكننده دیگ‌­های چدنی شوفاژ در ایران، اولین دیگ خود را به بازار عرضه نمود. در حال حاضر ظرفیت تولید ذوب چدن در این شركت 140,000 تن در سال است. این شركت محصولات گرمایشی خود را با نام تجاری MI3 به بازار عرضه می‌­كند. دیگ­‌های چدنی MI3 از مناسب­‌ترین نوع چدن مقاوم به حرارت با انتقال حرارت بالا تولید شده و در طراحی آن توزیع صحیح حرارت و حداکثر کارایی مدنظر قرار گرفته است. این دیگ­‌ها با کارکرد فاقد صدا و کارایی بالا (بازده بیش از 90%) برای نصب روی زمین طراحی شده‌­اند و می‌توانند هر نوع نیاز به گرمایش را چه در محیط‌های صنعتی و چه در اماکن مسکونی که در آن­‌ها گرمای متوسط و بالایی مورد نیاز است برآورده سازند.

این شركت هم­ اكنون دارای دو مجموعه فعال به شرح زیر است:

  • كارخانه شماره 1 (واقع چهاردانگه)
  • كارخانه شماره 2 (واقع در شهرک صنعتی شمس‌آباد)

در سال 1394 در كارخانه شماره 2، تكنولوژی قالب­گیری پیشرفته جورج فیشر برای تولید پره‌­های شوفاژ راه‌اندازی شد. خط قالب­گیری مكانیزه جورج فیشر از معروف­‌ترین و معتبرترین خطوط قالب­گیری ماسه­‌ی تر در جهان می‌باشد كه ساخت كشور آلمان است.

در حال حاضر محصولات گرمایشی MI3 شامل 7 مدل دیگ چدنی شوفاژ از ظرفیت 30,000 تا 1,200,000 كیلوكالری بر ساعت می­‌باشد.

تمامی محصولات تولیدی شركت لوله و ماشین­ سازی ایران، دارای گواهینامه سیستم مدیریت یكپارچه (IMS) هستند. دیگ­‌های چدنی شوفاژ MI3 اولین دارنده نشان استاندارد تشویقی از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در کشور می‌باشد. هم­چنین این شرکت دارای گواهی تأيید صلاحیت آزمایشگاه درخصوص آزمون دیگ‌­های چدنی مخصوص گرمایش مرکزی و آب گرم مصرفی و اندازه‌گیری ظرفیت و بازده دیگ‌­های مخصوص گرمایش از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌باشد.